fb
Csomagpont - Ingyenes szállítás 9 990 Ft felett
Ingyenes szállítás futárszolgálattal 13 500 Ft felett
Többféle fizetési mód

2024-08-05

Körömfajták és a hozzájuk legjobban passzoló építési technikák!

Számos körömépítési technika közül választhatunk, de vajon melyik lesz az, ami valóban megfelel az adott körömtípushoz?!

Lehetsz tanuló, vagy kezdő, de akár már gyakorlott szakember is, elég hamar kiderül, hogy zselé-, gél lakk-, dipping-, vagy épp a porcelán technikát preferálod!
Viszont hiába köteleződnél el egy építési stílus mellett, a vendégek körmei többfélék is lehetnek, és ha valóban tartós, professzionális munkát adnál ki a kezeid közül, akkor bizony többféle anyagot is a fiókodban kell tartanod!

Vegyük sorra tehát, melyik körömfajtához milyen technikával érdemes hozzáfogni!

„Kanálköröm”

Ennél a körömtípusnál a szabadszél felfelé-, és kifelé szélesedve nő, a „C”-ív helyén a körömfelszín homorú. Rugalmasabb gél lakk alapokat, és a hajlítható építőzseléket ajánljuk hozzá, melyek a köröm növekedésével összehúzzák a körömszéleket, és idővel enyhén korrigálhatjuk a természetes köröm ívét is! Extrém hosszú köröm nem javasolt, ha mégis hosszabb műkörmöt építenénk, akkor mindenképp a nulláról kell kezdeni, azaz lereszeljük a teljes körömhosszt.
A Full tip helyett válasszunk half tip-eket, melyek lehetnek ragasztható, vagy reverse változatok is, valamint ha a sablonos építést preferáljuk, akkor mindenképp lefelé pozícionáljuk sablonunk végpontját!

Javasolt anyagok és kiegészítők:
Rugalmas gél lakk alapok
Half Tip-ek
Sablonok
Hajlítható építőzselék

„Sasköröm vagy karvalyköröm”

Ha erről a körömtípusról beszélünk, akkor a szabadszél erősen lefelé dől, melyet mindenképp korrigálni érdemes. A körömágy hosszúkás formája megengedi az L-es hosszúságú műkörmöket is. Zselés és akrilzselés építés javasolt, melyekkel az alábbi szabályokat betartva, kiegyenlíthető a körömfelszín és egyenesbe hozható a műköröm.
Sablonos építés esetén a körömhosszt teljesen lereszeljük és a sablont felfelé pozícionáljuk. Ez a legideálisabb körömtípus a most divatos „slim” műkörmökhöz, mely fazont reverse tipes építéssel is könnyedén megalkothatunk.
Ha a teljes körömhosszt megtartjuk, akkor akrilzselével sablon nélkül is építhetünk rá, viszont ebben az esetben egyenesen, és felfelé építünk a szabadszéli részen, és utólag reszeljük ki alóla a természetes köröm hosszát.

Javasolt anyagok és kiegészítők:
Reverse Tipek
Sablonok
Építőzselék
Akrilzselék

„Normál, vagy Standard köröm”

Ez az a körömtípus, melyhez bármely anyag és építési technika passzolhat! Lehet szó gél lakkozásról, zselés-, vagy akrilzselés építésről, dipping technikáról, de még a porcelánnal való körömhosszabbítás is szóba jöhet! Ebben az esetben, persze az esztétikus végeredményen kívül, az alapozásra érdemes odafigyelni, melyre egy másik blogbejegyzésünkben részletesen kitértünk!

Javasolt anyagok:
Dip&Go
Akrilzselék
Porcelánpor & Liquid
Építőzselék
Gél lakkok

Listánkat a teljesség igénye nélkül, olyan köröm deformitásokkal is kiegészítettük, melyekkel a leggyakrabban találkozhatunk még szalonmunkánk során.

„Körömsarok benövés”

Nem csak a nagy lábujj sajátossága az, hogy benő rajta a köröm, olykor-olykor a kezeken is észlelhetjük eme jelenséget. Ebben az esetben mindenképp erősebb anyagokat válasszunk az építés során, melyek mereven tartják a rakoncátlan, befelé tartó körömszéleket!

Javasolt anyagok:
Üvegszálas Építőzselék
Porcelánporok & Liquidek

„Lapos köröm”

Azt gondolnánk, hogy ebben az esetben is könnyű dolgunk van, viszont itt is érdemes 1-2 aranyszabályt betartani! Sablonos építésnél hajlítható zselét használjunk az alap elkészítéséhez, de csak óvatosan, minimális hajlítást végezzünk egyszerre! Ha túlhajlítjuk a körmöt, akkor a körömlemez elválhat a körömágytól, ami által bármi megtelepedhet ebben az üreges részben, és a gombás fertőzések melegágyává válhat vendégünk körme. Tip-es építés során a tartósabb végeredmény eléréséhez lapos tipet válasszunk, a hiányzó C-ívet minden esetben a választott anyagokkal próbáljuk meg kialakítani.

Javasolt anyagok és kiegészítők:
Laposabb Tipek
Hajlítható Építőzselék

„Rágott köröm”

A folyamatos mechanikai behatás következményeképp a köröm teljesen átalakulhat és a végeredmény általában magával hozza, hogy a körömlemez alacsonyabbra kerül, mint az ujjbegy, az oldalvonalak a sarokpontok felé erősen kiszélesednek és egyáltalán nincs szabadszél. Az építés hossza a deformitás mértékétől függ! A körömágy méretéből adódóan és a sérüléseket kivédve, maradjunk a rövidebb körömhossznál! Építhetünk sablonnal, viszont ebben az esetben biztosra kell mennünk, hogy vendégünk nem allergiás az általunk használni kívánt építőzselére, hisz ebben az esetben az anyag mindenképp bőrrel is érintkezik. Az Easy Press On építő tippekkel gyors és tökéletes végeredmények születhetnek!

Javasolt anyagok és kiegészítők:
Press On Gel
Easy Press On Nail Tips
Sablonok
Építőzselék